• Wpisów: 2956
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 10 dni temu, 01:54
  • Licznik odwiedzin: 345 804 / 3769 dni
 
insomniaa
 
Prawdziwi przyjaciele się nie obrażają. Prawdziwi przyjaciele się kłócą, złoszczą i czasem mają siebie serdecznie dość, ale nigdy się nie odwracają i nie odchodzą. Nie ma co ukrywać - jeśli komuś na nas zależy wcale nie jest tak łatwo zerwać znajomość i po prostu odejść na zawsze. Życie bez kogoś, kto był nam bliski, nie będzie takie same. Nie będzie też wcale łatwiejsze. W dzisiejszych czasach ludzie zbyt szybko nazywają siebie "przyjaciółmi" i zbyt szybko przestają siebie tak nimi nazywać. Kim jest dla mnie "prawdziwy przyjaciel"? To osoba, która jest ze mną, nawet wtedy, kiedy ja odchodzę od zmysłów. To ktoś, kto wie kim jestem i przypomina mi o tym za każdym razem, kiedy sama mam wątpliwości. To osoba, która trzyma mnie mocno swoimi ramionami albo swoimi słowami, za każdym razem kiedy obijam się o własne myśli. To ktoś, kto zrobi wiele, żeby ciągnąć mnie w górę, kiedy spadam w dół.

Już sama nie wiem kogo mogę nazwać przyjacielem...

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zawsze wierzyłam, że ludzie w głębi serca są dobrzy. Wierzyłam w ich szczere intencje i bezinteresowność. Wierzyłam w przyjaźń damsko-męską (i w kilku szczególnych przypadkach nadal wierzę). Wszyscy mi mówili, że to głupie i naiwne, a ja nie chciałam słuchać. Nie słuchałam do czasu pewnej rozmowy, która zadziałała na mnie jak kubeł zimnej wody, a echo tych słów do tej pory kołacze mi się w głowie.

“-Żaden facet bezinteresownie nie zapyta co tam u ciebie, chyba że będzie chciał pożyczyć od ciebie pieniądze albo cię przelecieć”


“-Tuśka, ty naprawdę żyjesz w takiej szklanej kuli czy sobie jaja robisz?”


Tak, żyłam w szklanej kuli, która już dawno popękała, a jej kawałki walą mi się teraz na łeb i ranią za każdym razem coraz głębiej. Bo nic nie boli tak, jak rozczarowanie, że świat jest taki jaki jest, a ludzie to kurwy.

Prawda jest taka, że przez wszystkich prędzej czy później będziesz cierpieć. Musisz tylko mądrze wybrać tych, którzy są warci twojego cierpienia.

_________________________________________________________

"I'm comin' at ya
'Cause I know you got a bad reputation
Doesn't matter, cause you give me temptation
And we don't gotta think 'bout nothin'
These friends keep talkin' way too much
Say I should give you up
Can't hear them no, 'cause I... (...)
And boy I got ya
Cause tonight I'm making deals with the devil
And I know it's gonna get me in trouble
Just as long as you know you got me"
(Ariana Grande - "Side to side")


Nie chodzi o to, by złapać króliczka, ale by go gonić.
A głupi króliczek setny raz daje się złapać w te same wnyki...

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko znajomi Insomniaa mogą komentować ten wpis.